KARS KAĞIZMAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1 Ekim Kağızman´ın Kurtuluşu

Kağızmanın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılı ilçemizde düzenlenen törenle kutlandı.
1 Ekim Kağızman´ın Kurtuluşu

 

           Dört bir yanı işgale uğramış yurdumuzda Ulu Önder Atatürk’ün liderliğinde başlayan kurtuluş mücadelemize güzel Kağızmanımızın kahraman halkı da dahil olmuş, o ateşten gömleği giymiş ve bundan tam 98 yıl önce kahraman ordumuzla birlikte canlarını siper ederek Kağızmanımızı düşman işgalinden kurtarmıştır.    

            İşte bugün biz bu şanlı milletin torunları olarak Kağızmanımızın kurtuluşunu kutluyor bu mutlu günün haklı gururunu yaşıyoruz. 

          İlçemizde düzenlenen kutlama törenimiz Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından çelenklerin sunulması ve İlçe Kaymakamımız Ercan Öter’in ve Belediye Başkanımız Nevzat Yıldız’ın tören gruplarını selamlamasıyla başladı.  65. Dönem Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tarafından gönderilen: “Hayatları pahasına şehrimizi ve ülkemizi müdafaa edip şehit düşen ecdadımızı rahmet ve minnetle bir kez daha anıyor bütün hemşerilerimin kurtuluş gününü tebrik ediyorum” tebrik mesajı okunuldu. Belediye Başkanı Nevzat Yıldız günü anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptıktan sonra öğrencilerimizi şiirlerini okuması ve türkülerini söylemesiyle törene devam edildi. Ardından Kağızmanımızın ünlü halk ozanları sevilen türkülerini seslendirdi. Erzurum Büyükşehir Belediyesinin Mehteran Takımı ve Kars Kafkas halk oyunları grubunun gösterisi tüm halkımız ve öğrencilerimiz tarafından coşkuyla izlendi. Halk oyunları gösterimizin ardından alandaki törenimiz sona erdi.

          Tüm protokol üyelerimiz, tören gruplarımız ve halkımız alandaki törenin ardından Kağızman Şehitliğimize geçerek İlçe Müftümüzün şehitlerimizi ruhu için Yasin-i Şerif okuması ve şehitlerimizin ruhlarına Fatiha okunmasına iştirak ettiler. Okunan duanın ardından tören sona erdi.

           Kağızmanımızın kurtuluşunda canlarını feda eden kahraman şehitlerimize bir kez daha Allahtan rahmet diliyor, güzel Kağızmanımızın kurtuluşunun 98. Yılını büyük bir sevinçle kutluyoruz.

 

 

02-10-201802-10-201802-10-201802-10-201802-10-201802-10-201802-10-201802-10-201802-10-2018

 

 

 

HÜKÜMET KONAĞI KAĞIZMAN/KARS - ( 0 474 ) 351 66 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.