KARS KAĞIZMAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü Halk Eğitim Merkezinde Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü

 Etkinlikler Kağızman Halk Eğitimi Merkezi Salonunda Kağızman MTAL Lisesinin hazırladığı programla devam etti,

Kağızman Halk Eğitimi Merkezinde Yapılan Etkinlikler Kağızman Kaymakamı Ercan Öter,Kağızman Belediye Başkan vekili Bican Veysel Yıldız.Garnizon komutanı,Jandarma bin başı Ahmet Karaçam,  Kağızman İlçe Emniyet Müdürü Abdulkadir Akpınar,ilçe müftüsü Özcan Yılmaz,Halk Eğitimi merkezi Müdürü Nusret Alp,Öğretmenler ve kalabalık Kağızman halkı katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Bayşar, öğretmenliğin insanlık tarihinin en anlamlı mesleği olduğunu belirterek; “Ana kucağından sonra bize emanet edilen çocuklarımızı iyi yetiştirmek için elimizden geleni yapıyoruz.

 Ülkemiz için, bilgiye ulaşmanın yollarını bilen, sorumluluk sahibi, vasıflı öğrenciler yetiştirmek çok önemlidir. Bu yıl Öğretmenler Gününü acı içinde kutluyoruz. Şehit öğretmenlerimizi her zaman kalbimizde yaşatacağız”. Elbette ki öğretmenlerimizin de sıkıntıları var. Ancak onlar tüm sıkıntılara ve olumsuzluklarına rağmen görevlerini yerine getiriyorlar. Dolayısıyla öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır. Bizlerden geleceği devralacak yavrularımızı sevgiyle, eğitimle, öğretimle besleyen öğretmenlerimiz, bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu mesleklerinin manevi karşılığı olarak değerlendirerek, görevlerin en soylusunu icra ediyorlar” diye konuştu.Mesleğe yeni atanmış öğretmenlerin yemin töreni yapıldı.

Program dereceye giren öğrencilerin ödül töreni ve slayt gösterisinin ardından sona erdi,

04-12-201704-12-201704-12-201704-12-201704-12-201704-12-201704-12-2017

HÜKÜMET KONAĞI KAĞIZMAN/KARS - ( 0 474 ) 351 66 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.