KARS KAĞIZMAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakan Arslan, Baba Ocağında Öğrencileri Karne Dağıttı

Bakan Arslan, Baba Ocağında Öğrencileri Karne Dağıttı

Vali Rahmi Doğan, Kaymakam Ercan Öter, Milletvekili Selahattin Beyribey, İl Başkanı Adem Çalkın, Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun ve protokol üyeleriyle Kağızman Fen Lisesi ve İmam Hatip Lisesine gelen Bakan Arslan, burada öğrencilere karne ve takdirnamelerini verdi.

Bakan Arslan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile telefon bağlantısı kurarak, Yılmaz’ın yarıyıl tatili mesajını öğrencilere dinletti.

"Türkiye büyüyor, Türkiye güçleniyor"

Daha sonra konuşan Ahmet Arslan büyüyen ve gelişen Türkiyede gençlerin çok önemli olduğunu ve gençlere her platformda destek verdiklerini söyledi.

Ülkenin idaresinde gelecekte öğrencilerin söz sahibi olacağını ifade eden Arslan, "Siz çalıştıkça, siz başarılı oldukça, siz kendinizi iyi donattıkça bu ülkeyi idare etmek adına, iş adamı da olabilirsiniz, belediye başkanı da olabilirsiniz, kaymakam da olabilirsiniz, milletvekili de olabilirsiniz, vali de olabilirsiniz ve hasbel kader bizler örneğiz. Kağızman’dan çıkıp bakan da olabilirsiniz. Erzincan’ın bir köyünden nasıl çıkılıp başbakan olunuyorsa, Rize’nin Güneysu ilçesinden nasıl çıkılıp Cumhurbaşkanı olabiliyorsa, bu ülkenin idaresinde gelecekte siz söz sahibi olacaksınız. O yüzden lütfen şöyle düşünmeyin. ‘Ya diplomayı alsam yeter.’ İşte ‘evimi geçindirsem yeter.’ Hayır diplomayı almak yetmez, ev geçindirmek yetmez, ülke geçindirmeniz lazım. O da yetmez, bugünkü Türkiye dünyadaki mazlumların ve mağdurların umudu, onların daha iyi şartlarda yaşayabilmesi adına öncülük yapıyor, önderlik yapıyor. Bu bayrağın taşıyıcısı sizler olacaksınız inşallah" diye konuştu.

Bakan Ahmet Arslan, daha sonra karnelerini alan öğrencilere iyi tatiller diledi. Arslan, Kağızman’da hayırsever vatandaş tarafından yapılan caminin açılışına katılmak için okuldan ayrıldı22-01-201822-01-201822-01-201822-01-201822-01-201822-01-201822-01-201822-01-201822-01-2018

HÜKÜMET KONAĞI KAĞIZMAN/KARS - ( 0 474 ) 351 66 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.