KARS KAĞIZMAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cemalettin GÜVEN Tarafından Çocuk İstismarı Semineri

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemalettin Güven Tarafından Okul Müdürleri ve Rehber öğretmenleri´ne Çocuk İstismarı Semineri Verildi.Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kağızman ilçesinde görev yapan okul müdürlerine yönelik çocuk ihmali ve istismarının psikoloji boyutu anlatıldı.
Cemalettin GÜVEN Tarafından Çocuk İstismarı Semineri

 Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kağızman ilçesinde görev yapan okul müdürleri ve rehber öğretmenlerine yönelik  çocuk ihmali ve istismarının psikoloji boyutu anlatıldı.

    Kağızman Halk Eğitimi Merkezinde Yapılan Seminere Kars Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemalettin Güven,Kağızman İlçe Mili Eğitim Müdürü Yakup Bayşar,İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri ile ilçede görev yapan tüm okul Müdürleri ve rehber öğretmenler katıldı,

      Kağızman Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda düzenlenen seminere katılan okul müdürlerine Kars il Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemalettin Güven tarafından çocukların gelecekleri ve yaşadıkları sıkıntıların haberdar edilmesi durumunda İl Milli Eğitim  müdürlüğü olarak anında müdahil olduklarını ve gereken her türlü desteği sağladıklarını söyledi.

      Bugün yaşanan olaylar karşısında neler yapılacağını birçok kişinin bilemedekilerine dikkat çeken Güven “Bu konuda Bakanlığımız ciddi bir çalışma içerisinde ve sizlerle de sıkça bir araya gelerek bu konularda çocuklarımızın gelişmesini bilgilenmelerini sağlayacağız” dedi.

      Kars Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Psikologlar  da, ilk olarak çocuk istismarı ile ilgili rehber öğretmenlere slaytlı kısa bir sunum yaptı.

      Güzel bir dünyada yaşama hakkının engelli ya da engelsiz tüm çocukların hakkı olduğunu belirten Psikolog , “Bildiğiniz gibi Çocuk İstismarı konusu günümüzün en önemli konuları arasında yer almakta. Bu konu üzerinde birçok çalışmalar yapılmakta ve çocuklar her şekilde dışarıdaki hayata karşı hazırlanmaya çalışılmaktadır” diye konuştu.

29-12-2017

29-12-201729-12-201729-12-201729-12-2017

 

29-12-2017

HÜKÜMET KONAĞI KAĞIZMAN/KARS - ( 0 474 ) 351 66 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.