KARS KAĞIZMAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAĞIZMANLI HIFZI´ YI, ŞEHADETİNİN 99. ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE ANDIK.

KAĞIZMANLI HIFZI´ YI, ŞEHADETİNİN 99. ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE  ANDIK.

Anma programı İlçemiz Halk Eğitim Müdürlüğünde Kaymakamımız Sayın Ercan Öter, Belediye Başkınımız Sayın Nevzat YILDIZ, Garnizon Komutanımız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup BAYŞAR, Şube Müdürlerimiz , İlçemizde görev yapan idareci ve öğretmenlerimiz ve yöre halkımızın katılımıyla yapıldı. Anma programı Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın söylenmesinin ardında Kuran-ı Kerim Tilavetiyle başladı. Kağızmanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bican Veysel YILDIZ açılış konuşmasını yaptı.

Kaymakamımız Sayın Ercan ÖTER ve Belediye Başkanımız Sayın Nevzat YILDIZ selamlama konuşmalarını yaptılar. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup BAYŞAR "Hıfzının Ailesinden Olmak" başlıklı konuşma yaptı. Konuşmasında sık sık dedem diye hitap ettiği Hıfzı´nın daha çok kahraman kişiliğinden bahsetti.

Kağızmanlı Hıfzı 15 yaşında şiir yazmaya başlamış ve 25 yaşında şehit olmuştur. Bu 10 yıllık süreye edebi yönden  güçlü şiirler ve ağıtlar sığdırmıştır. Anma programında düzenlenen "Hıfzının Hayaıtı, Sanatı  ve Kişiliği " adlı panelde Araştırmacı yazar Sait Küçük, Eğitimci-Yazar Bican Veysel Yıldız Hıfzı´nın bilinmeyen yönlerini katılımcılara aktardılar.

Anma programına katılan değerli ozanlarımız Hıfzı´nın Türkülerini seslendirdiler.

19-05-201719-05-201719-05-201719-05-2017

HÜKÜMET KONAĞI KAĞIZMAN/KARS - ( 0 474 ) 351 66 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.