KARS KAĞIZMAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Sayın Yakup Durhan BAYŞAR´ın Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Müdürümüz Sayın Yakup Durhan BAYŞAR´ın Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

          Değerli öğretmen arkadaşlarım, kıymetli veliler, değerli öğrencilerimiz, 2018/2019 Eğitim Öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemizin Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün açtığı çağdaşlaşma yolunda emin adımlarla ilerlemesinin devamı için elimizden gelen çabayı göstererek ülkemizi hak ettiği noktaya getirmek yegane hedefimizdir.

         Kıymetli arkadaşlar eğitim bir sabır, tutku ve azim işidir, sürekli gelişen ve değişen dünyada çağa ayak uydurmak için günümüzün gerektirdiği akademik bilgilerin yanı sıra, milli ve manevi değerlere sahip çıkan, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda yetişmiş, vatanını severek geçmişini bilen aynı zamanda geleceğe dair ideal ve hedefleri olan bu hedefler uğruna mücadele verebilen nesiller yetiştirmek hepimizin hedefi ve görevidir. Hiçbir başarının tesadüfi olmadığını unutmayarak azimli ve özverili çalışmalarımıza yılmadan devam etmeli, bugün ektiğimiz bir tohumun yıllar sonra ülkemiz için dev bir çınara dönüşebileceğini unutmamalıyız.

        Tüm bu gayelerimizi gerçekleştirmek amacıyla okullarımızdaki fiziki eksiklikleri belirleyerek özverili bir çalışmayla bu eksiklikleri giderdik. Bu özveriyi bütün öğretim yılı boyunca göstermeyi kendimize önemli bir hedef olarak koyduk. Tüm amacımız fiziki eksikleri tamamen giderilmiş okullarımızda geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi vatanına, milletine yararlı, çağdaş, geleceğe umutla bakabilen bireyler olarak yetiştirmektir. Bu yolda tüm öğrencilerimizin yanında olmanın ve onların yolunu aydınlatan ışıkları olacak olmanın gururunu yaşayacağımız için büyük bir sevinç içindeyiz.

       Unutmamalıyız ki eğitim uzun, zorlu bir süreçtir. Bu yolda elinden gelenin daha da fazlasını ortaya koyacak olan öğretmenlerimizin, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak yanımızda olacak olan velilerimizin ve devamlı ileriye adım atan, ahlaklı, zeki öğrencilerimizin her zaman yanında olacağız.

       2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının tekrar tüm veli, öğrenci ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını diler; ülkemizin Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün hedeflediği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma ve daha ileriye giderek bu noktada rol model alınacak bir ülke olma yolunda başarılara vesile olmasını temenni ederim.

 

                                                                                         İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                        Yakup Durhan BAYŞAR

HÜKÜMET KONAĞI KAĞIZMAN/KARS - ( 0 474 ) 351 66 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.