KARS KAĞIZMAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullar Arası Futbol Turnuvası Başlıyor

Okullar Arası Futbol Turnuvası Başlıyor

“24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ” Öğretmenler Arası Futbol Turnuvası GENELGESİ

GENEL HÜKÜMLER

 1. Futbol Turnuvasının adı: Kağızman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2016 Eğitim Öğretim Yılı

  “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ” Öğretmenler Arası Futbol Turnuvası
 2. Turnuvanın Amacı        : Sporu geniş kitlelere sevdirmek, katılımcı personelinin birbirleri ile kaynaşmasını sağlamaktır. 24 Kasım Öğretmenler günü kutlamalarını sürece yayarak etkinlik yapmaktır.
 3. Turnuvaya Kağızman İlçesi sınırlarındaki okullar iştirak eder.
 4. Kağızman İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup BAYŞAR turnuvanın başkanıdır.

KATILIM HÜKÜMLERİ

 1. Turnuvaya katılacak sporcular; sadece Kağızman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Resmi kurumlarda görevli personellerden; hizmet alımı ile alınan işçiler hariç 657 Devlet Memurları kanununa bağlı 4/C- 4/B ve Kadrolu personeller katılabilir. Görevlendirme olarak çalışan öğretmenler, kadrolarının bulunduğu okullarda ya da görevlendirme çalıştıkları okullarda turnuvaya katılabilirler.

2.      Katılacak takımlar katılım bedeli olarak Fikstürlerin çekileceği gün belirtilecek miktarı Kağızman İlçe Lig Heyeti Başkanlığı “Hesap No: 47983266-5001” yatıracaklardır.

3.       Oyuncu listeleri, katılım son bildirim tarihi olan 02/11/2016 Çarşamba günü saat:16:00 ya kadar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurmalıdır. Yarışmaya katılan her kurumdan bir yetkilinin katılacağı Teknik Toplantı aynı gün saat 16:00 da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılacaktır.

TAKIMIN OLUŞUMU 

1.       Bir takım en fazla 12, sporcudan meydana gelir. Teknik toplantıda ibraz edilen listelere daha sonradan ekleme yapılmayacaktır.

2.       Her takım başvuruyu   “Takım Listesi” ve kurum sorumlusunun (müdür) imzasıyla yapar.

3.       Takım Listelerinde sporcunun “Adı-Soyadı, Çalıştığı Kurum, Görevi(Branşı) bilgileri yer alır. Ayrıca sporcular içerisinden Takım kaptanı seçilerek listede belirtilir.

4.       Sporcuların Turnuvaya katılma yönünde sağlık açısından bir problemleri bulunmamalıdır.

5.       Her okul başka bir okuldan en fazla 2 oyuncu transfer edebilir. Takım kuramayan köy okulları, 2 köy birleşerek takım kurabilir.

MÜSABAKA KURALLARI 

1.             Takımlar 7 asil, 5 yedek, en fazla 12 kişiden oluşacaktır. Maç boyunca 5 yedek oyuncu da oyuna girebilir. Çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez.

2.      Maçın başlayabilmesi için bir takımın en az 5 oyuncusunun hazır olması gereklidir.

3.      Kırmızı kart veya sakatlık gibi sebeplerle oyuncu sayısı 3’e düşen takım hükmen yenik sayılır.

4.             Hakemden izinsiz oyuncu değişikliği yapılamaz.

5.             Turnuva başında komisyona verilen oyuncu listesine, sonradan ilave ya da değişiklik yapılamaz.

6.             Okulda görev yapan,( Başka okuldan 2 Transfer Hariç ) idari personel, öğretmen ve hizmetli dışında kimse oynatılamaz. (Hizmet alımı ile alınan işçiler oynatılamaz. ) Gerekirse her oyuncu kurum kimliklerini ibraz etmek zorundadır. Kurum harici personel oynattığı komisyon tarafından tespit edilen takım turnuvadan ihraç edilecek olup tüm maçlardan hükmen mağlup sayılacaktır.

7.             Maça başlamadan önce her takım sorumlusu: oynatacağı oyuncu ve yedeklerini içerir takım listesini Turnuva Komisyon Sorumlusu veya Üyesine verecektir.

8.       Maçlar lig usulüne göre oynanacak olup müracaat eden takım sayısına gruplar belirlenecek kura çekiminde gerekli bilgiler takım sorumlularına verilecektir. Tüm değişiklikler takım sorumlularına en kısa zamanda ulaştırılacaktır.

9.             Maçlar; ilk yarı 25 dakika ikinci yarı 25 dakika olmak üzere toplam 50 dakika oynanır.  Yarı Final ve Final Maçlarında beraberlik halinde Eşitlik bozulmazsa Penaltı atışlarına geçilir. Her iki takımda 5´er penaltı kullanır. Eğer eşitlik yine bozulmazsa Seri penaltı atışlarıyla sonuca gidilir.

10.      Maçın başlama saati geldiğinde; 15 dak. Beklenir maça çıkacak takım gelmezse geçerli bir mazereti yoksa Hükmen Mağlup sayılır.

11.      Maç içerisinde Taç atışı ve Ofsayt uygulaması yoktur. Kaleci, verilen Geri Pası eliyle alamaz.

12.      Serbest vuruşlarda baraj mesafesi 4 metredir.

13.      Maç içerisinde kaleci eliyle kaleden kaleye gol atabilir, gol olursa geçerli sayılır.

14.      Grup maçları sonunda puanlarda eşitlik olması durumunda öncelikle puan eşitliği olan takımların kendi aralarında yaptıkları maçlardaki galibiyet durumlarına, bunlarda da eşitlik varsa kendi aralarındaki gol averajına, bunlarda da eşitlik olması durumunda genel averaj durumlarına bakılacaktır.

15.      Turnuvaya katılıp da Grup Maçları dahil Geçerli bir mazeret bildirmeden kasıtlı olarak maça Çıkmayan takım turnuvadan ihraç edilecektir.

16.      Sarı kart ve Kırmızı kart uygulaması vardır. Çift Sarı karttan oyundan atılan oyuncu bir sonraki maçta oynayamayacaktır. Kırmızı Kart Cezası maçın kalan süresi ve bir sonraki maç için geçerlidir. İhraç edilen oyuncunun kaç maç ceza alacağı hakem raporuna göre disiplin kurulu tarafından belirlenerek ilgili takıma bildirilir.

17.  Turnuva Komisyonu; davranışları sportmenliğe uymayan oyuncuyu turnuvadan ihraç istemiyle Turnuva Komitesine dilekçe ile sevk eder. Bu durum Turnuva Komitesi tarafından değerlendirilir ve sonucu Takım Sorumlusuna yazı ile bildirilir. Turnuva Komitesi Meslek onuruna yakışmayan davranışlarından dolayı oyuncuyu ya da takımını turnuvadan ihraç etme yetkisine sahiptir.

18.  Maçlara itirazlar, maçın oynandığı günden bir gün sonra saat: 17.00´ ye kadar, yazılı olarak Turnuva Komisyonuna ilçe Lig Heyeti Hesap No:47983266 – 5001 hesabına 50 TL yatırdıktan sonra müracaat edilerek yapılabilir.

19.  Futbol Turnuvası için Tertip Komitesi İlçedeki  Beden Eğitimi Öğretmenlerinden oluşturulmuştur.

20.  Müsabakalar 07/11/2016 günü başlayıp, Saatleri fikstürlerin çekildiği gün belirlenecektir.

21.  Maçlar fikstürlerin belirleneceği gün seçilecek Halı Saha/Sahalarda yapılacaktır.

22.  Maç saatleri ve grupların oluşturulması için kura çekimi ve teknik toplantı 02/11/2016 Çarşamba günü saat 16.00´da bütün takım temsilcilerinin katılımıyla İlçe Milli eğitim Müdürlüğünde toplantı salonunda yapılacaktır.

23.  Müsabakalar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından görevlendirilecek kişilerce tarafından yönetilecektir.

24.  Başvurular: İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılacaktır.
       1-Müracaat Formu (Ekte sunulmuş olup, Kurum müdürü tarafından tasdik edilecektir. )

25.  Son başvuru tarihi 02/11/2016 saat 16.00’a kadardır.

26.  Turnuva sonunda;

1.Olan Takıma 1. Lik kupası ve madalyası

2.Olan Takıma 2. Lik kupası ve madalyası

3.Olan Takıma 3. Lik kupası ve madalyası

                 En Centilmen Takıma Plaket (Ödül Töreni final maçından sonra yapılacaktır.)

ORGANİZASYON VE TURNUVA KURALLARI

1.       Hakemler ve tertip komitesi Kağızman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün güvencesi altında olup, kendilerine yapılacak her türlü sözlü ve fiili müdahaleden dolayı suçlulara gerekli yasal işlem yapılacaktır.

 

 1. Tertip komitesi ve hakemler gerekli gördüğü hallerde maçı başlatmama, oynanmakta olan maçı durdurma, erteleme veya iptal etme hakkına sahiptir.
 2. Takımlar hiçbir şart altında maç erteleme isteğinde bulunamazlar.
 3. Tertip komitesi kendi aralarında görev bölümü yaparak turnuvanın sağlıklı yürümesini temin edeceklerdir.
 4. Takım sorumluları tertip komitesine sporcular hakkında verilen belgelerden birinci derecede sorumlu olacaklar, tertip komitesi tarafından sporcular hakkında istenen resmi bilgi ve belgeleri komiteye ibraz edeceklerdir.
 5. İtirazlar takım sorumluları tarafından yazılı olarak tertip komitesi başkanlığına 24 saat içinde yapılacak, itiraz Tertip komitesince 24 saat içerisinde sonuca bağlayacaktır.
 6. Bu genelgede belirtilmeyen her türlü durum karşısında Komite gerekli kararları verir.
 7. Yukarıda yazı maddelerden oluşan iş bu “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ” Öğretmenler Arası Futbol Turnuvası genelgesine ilgili tüm takım ve kişilerin uymaları zorunludur.
 8. Yukarıda alınmış olan kararlar Turnuva Tertip Komitesi tarafından alınmıştır.Müracaat Formu için TIKLAYINIZ

HÜKÜMET KONAĞI KAĞIZMAN/KARS - ( 0 474 ) 351 66 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.